تبلیغات
پاسخگویی به شبهات ونقدفرق ومذاهب

پاسخگویی به شبهات ونقدفرق ومذاهب
برای كمك در گسترش فرهنگ غنی تشیع ومقابله بافرقهای ضاله این وبلاگ را لینك نمایید اجرتان با حضرت زهرا (س)

·              اگر زن کودک مرده به دنیا آورد، نخستین خوراک این زن ادرار گاو آمیخته با خاکستر است که وی باید سه یا شش یا نه جرعه فرو برد و بلع نماید. (وندیداد/ فصل هفتم/ ص65 و 66)

اگر مردی روی جسد مرده پوشاک بافته شده از نخ یا پوست بیاندازد، به قدری که تمام بدن وی را مانند لباس بپوشاند، 2000 ضربه تازیانه او را سزاوار است.

·      کشتن خارپشت (در وندیداد به سگ خارپشت تعبیر شده است)[1] 200 تازیانه مجازات دارد. (وندیداد/ فصل سیزدهم/ ص4)

·      زن دشتان (حایض) باید در اتاقی قرار گیرد که نگاهش به آتش نیافتد و از آتش، آب و گیاه رَسَم سی گام فاصله داشته باشد و مردی که برای او غذایی برد باید سه گام مانده به او غذای او را که از دو قطعه نان خشک و یک مقدار آب جو است روی زمین قرار دهد و برگردد. و اگر کودکش او را لمس کرد باید دستها و سپس تن کودک را شتسشو دهند. (وندیداد/ فصل شانزدهم/ ص4 تا 8)

·      اگر زن دشتان پس از نه شب باز هم در خون حیض باشد چنین معلوم خواهد شد که دیوها در جشن و بزرگداشت خودشان آفت خود را به این زن نازل ساخته­اند، مزدا پرستان در این موقع باید یک معبر که از درخت و گیاه خالی باشد انتخاب نمایند و سوراخ در زمین بکنند و زن را در دو سوراخ اول با ادرار گاو و در سوراخ سوم با آب شستشو دهند[2]. (وندیداد/ فصل شانزدهم/ ص11 و 12)

تشییع جنازه: کسانی که جسد مرده را حمل کرده­اند باید به فاصله سه گام از جسد بنشینند و آن گاه موبد رو به مزداپرستان چنین بانگ برآورد: ای مزداپرستان باید ادرار گاو حاضر نمائید تا کسانی که مرده را حمل کرده­اند تن خود و گیسوان خویش را بشویند.5. (اوستا/ جلیل دوستخواه/ ج2/ ص 1075).

6. شبیه این آداب تطهیردرمیان هندوهانیزرایج است.

 
درباره وبلاگ

پاسخگویی به شبهات فرق ومذاهب
نظر سنجی
 • برای تعجیل در فرج مهدی فاطمه(عج) وسلامتی رهبرعزیزانقلاب چند صلوات هدیه می کنید
 • امار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
  امکانات وب
  فال امروز
  
  ابزار وبلاگنویسی
  ابزاروبلاگ