تبلیغات
پاسخگویی به شبهات ونقدفرق ومذاهب

پاسخگویی به شبهات ونقدفرق ومذاهب
برای كمك در گسترش فرهنگ غنی تشیع ومقابله بافرقهای ضاله این وبلاگ را لینك نمایید اجرتان با حضرت زهرا (س)
 
›کابالا و فراماسونری :
›شروع به کار تشکل فراماسونری در قرن دوازدهم و سیزدهم با اوج گیری عرفان یهودی کابالا در میان یهودیان و حتی غیر یهودیان بویژه مسیحیان همزمان بود که از آنان به کابالیست های یهودی و مسیحی نیز یاد می شود.
›نفوذ این افراد با گرایشات خاص به درون تشکیلات فراماسونری، نگاه ابزارمند یهودیان را به آن فراهم ساخت و در قرن هفدهم نیز با ورود رسمی یهودیان به آن تا حدودی پرده از ماهیت آن برداشته شد.
›با تبدیل شدن فراماسونری که بنیادی صنفی داشت به یک کانون قدرت سیاسی، این تعالیم عرفانی کابالا بود که توجیه لازم را برای سیاست ها و اهداف آن فراهم نمود ، از جمله
›لزوم دخالت در حوادث بزرگ سیاسی و جهت دهی به آن‌ها به منظور زمینه‌سازی جامعه آرمانی و مدینه فاضله مدنظر آنان با توجیه عرفانی سیاست، توسعه به ماوراء دریاها به انگیزه یافتن ارض موعود که تجلی گاه حضور خداوند و وحدت میان خدا و قوم یهود و سرزمین موعود است.
›در این اندیشه تمامی مردم دنیا فارغ از هر دینی که هستند ، وجهه همتشان باید تلاش در بازگشت قوم برگزیده به ارض موعود و زمینه سازی برای نزول اجلال مسیح موعود باشد که این همانا بازگشت جهان به حالت تعادل اولیه‌ای است که بواسطۀ گناه نخستین و تبعات بعدی آن ، به وجود آمد .طبقه بندی: عرفانهای نو ظهور،
درباره وبلاگ

پاسخگویی به شبهات فرق ومذاهب
نظر سنجی
 • برای تعجیل در فرج مهدی فاطمه(عج) وسلامتی رهبرعزیزانقلاب چند صلوات هدیه می کنید
 • امار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
  امکانات وب
  فال امروز
  
  ابزار وبلاگنویسی
  ابزاروبلاگ